farbeensatira farbeensatira
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

a pencil costs 16p and a rubber costs 23p. bob purchases 18 pencils and 12 rubbers. Calculate how much he spends

Respuesta :

Ryleeroo214
Ryleeroo214 Ryleeroo214
  • 10-02-2021

Answer:

564p

Step-by-step explanation:

I hope this helps you.

Answer Link

Otras preguntas

I need help on this ASAP.
The sediment deposited by glaciers is called ______.
Carl bought a DVD that cost $24.00 plus 8.25% sales tax. How much did Carl pay for this DVD in dollars and cents?
The first Mexican president was... Group of answer choices Juárez Pancho Villa Sánchez Zaragoza
How would the Sun affect Earth if Earth did not have a magnetic field?
Find the area of the triangle with a = 3 feet, b = 4 feet, and c = 6 feet. Round to the nearest tenth.
Read the excerpt from Blanca Flor. Don Ricardo (in full force and very angry). This must be the work of Blanca Flor, or else you have more power than I thought.
This app sow good but sometime not
John is cooking 234 pounds of chicken. He is making a dinner for 8 people, including himself. If everyone gets an equal amount, how much chicken will John serve
Online analytical processing tools enable users to ________. discover hidden predictive relationships in the data analyze different dimensions of data beyond si