Nenettecar4654 Nenettecar4654
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost of five boxes of pasta is $13 there is 12 bucks each box of pasta goes the same amount?

Respuesta :

Gdb1526 Gdb1526
  • 10-02-2021

Answer:

1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fernando bought 8 pints of milk. how many fluid ounces of milk Fernando buy?
Kylie opened a bank account. She deposited $76.50 into her account every month for 10 months. She used $30.50 every month to pay for singing lessons. After 10 m
Kylie opened a bank account. She deposited $76.50 into her account every month for 10 months. She used $30.50 every month to pay for singing lessons. After 10 m
Which term best describes the process that increases the quantity of cells
why did george washington got to be president.
In which section of the number line is √5?
Please help before 4 o’clock
Marissa is an event organizer for a charity group. She is organizing a five-hour dinner event being held to raise funds for the charity. The following list show
The northwest ordinance of 1785 created a system to do what to western lands
please help on this one?