sierransullivan sierransullivan
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

My mother purchased 8 Pepsi products at Bi-Lo for $14.00. What is the price per
product?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-02-2021

Answer:

1.75 per product

Step-by-step explanation:

Answer Link
shelbyorozco
shelbyorozco shelbyorozco
  • 10-02-2021

Answer:

112

Step-by-step explanation:

You would multiply 8 by 14 dollars because your finding the price per product Pepsi bottle so your answer would be 112 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

I’m repeating musical pattern, there are 56 beats in 7 measures. How many measures are there in 104 beats?
A presidential candidate receives his party’s nomination though ?
what is 2x+3 and how did you get it
If an X-ray machine emits E.M.R with a wavelength of 1.00 x 10^-10 meters, what is the frequency?
Find the value of n so that the line perpendicular to y= -1/4 x -6 passes through the points (n, -12) and (4, 8). NEED ANSWER QUICK
What figurative language is used in the sentence it is dreams that have destroyed us
How do I find a Slope for ( 2,2)and (-3,1)
How does the structure of "Gumption" differ from that of "To Build a Fire"?
Lexi is making an orange drink for party. She puts 4 pints of orange drink and 2 pints of water into a punch bowl. Her friend Olivia says ''oh no, you were supp
Which of the following phrases means "to do a search" in Spanish? A. escribir cuentos B. ver la tele C. hacer una búsqueda D. montar en monopatín