Shirleythurmond57
Shirleythurmond57 Shirleythurmond57
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Answer quick pls I need help

Answer quick pls I need help class=

Respuesta :

ftcassandra03
ftcassandra03 ftcassandra03
  • 10-02-2021

Answer:

1. 0.33

2. the cost per ounce

3. that everytime you go up an ounce, it will cost 0.33 more

4. y = 0.33x + 0.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was one effect of the switch to farming?
jen bought some sesame bagels and some plain bagels and some plain bagels.the ratio of the number of sesame bagels to the number of plain bagels is 1:3.
2 reasons why scientists want to study dna of a banana
The small circles represent molecules of oxygen. What will eventually happen to the oxygen molecules when they are in a higher concentration outside the cell?
The sides of the DNA molecule, the rails of the ladder, are composed of A. phosphates only. B. nitrogenous bases only. C. phosphates and sugars. D. nitrogenous
jen bought some sesame bagels and some plain bagels and some plain bagels.the ratio of the number of sesame bagels to the number of plain bagels is 1:3.
simplify the expression-3(b-7)
Compute 104 times 57 using distributive property
What role might discrimination play when it comes to punishing convicted criminals?
If the lengths of the sides of similar triangles were quadrupled, what would happen to the lengths of the altitudes? (please help!!)