jensbehehnens9190101 jensbehehnens9190101
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Explain your answer !

( WILL GIVE BRAINLST)

Explain your answer WILL GIVE BRAINLST class=

Respuesta :

andersonruth68100 andersonruth68100
  • 09-02-2021

Answer:

A. $1

Step-by-step explanation:

The apples logically cost 2 dollars each.

2*3=6 Gives us the cost of 3 apples

The dollar left over is how much the juice will cost.

Answer Link

Otras preguntas

In Farewell Address, the author believes that religion and morality are essential to good governance. Which quote from the text most strongly reflects that beli
How to write email asking for further details and paying procedure
Label the following statements as either T (true) or F (false). 1) For Propane (C3H8) burning with theoretical amount of air, the air-fule ratio on the mole ba
Given that D, E, and F are the midpoints of their respective sides, which of the following is a true statement?
easy one for you folks. show work.who ate more?​
3 Z The quadratic equation whose roots twice the roots of :2X2-8X+5=0​
The President of the United States has the power to declare war on another country.
why was roe v wade a controversial case
What are the side effects of healthcare? (What are the cons of healthcare?)
what is the Arabic word for God?