yuhhhhgetintoit yuhhhhgetintoit
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Chase needs 3 quarts of pineapple juice for the punch he is making. How many pints does he need to buy?

Respuesta :

mariekaolivia mariekaolivia
  • 09-02-2021

Answer:

6 pints

Step-by-step explanation:

Answer Link
rapidj93
rapidj93 rapidj93
  • 09-02-2021

Answer:

15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are some number that have an absolute value greater that 2 1/2
Which of the following is not characteristic of marshes? a. shallow water b. frequent floods c. acidic groundwater d. herbaceous plants
Three pounds of fish costs $14.97 at the market. What is the unit price of the fish in dollars per pound?
Each of the following presidential roles is mentioned in the constitution except _____.
Which revision combines sentence 2 and sentence 3
Which of the following sentences has a being verb? Sharin won four first place medals at her swim meet. Mr. Thomas is the owner of the four white dogs. Mikki th
Find the predicate nominative in the following sentence. English was always his best subject. A) English B) best C) subject D) his
Find each sine,cosine,or tangent. Round to four decimals places, if necessary
How are dogs and fish alike
What percent of 80 is 8