jayleenthomas2009
jayleenthomas2009 jayleenthomas2009
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 4 tickets cost $16 how much does one ticket cost?

Respuesta :

snowedrops
snowedrops snowedrops
  • 09-02-2021

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

$16 divided by 4 which equals $4

Answer Link
epicman00900
epicman00900 epicman00900
  • 09-02-2021
16/4 so $4 each ticket is 4 quid
Answer Link

Otras preguntas

How does a verbal, everyday argument DIFFER from an academic argument?
Fill in the blank with the conjugated form of the verb. Omit any punctuation marks. Alicia _______ durante de los días de escuela. (aprender)
What is the volume of a cube with a side length that measures 6 cm?
If Pikachu is running and has a mass of 10 kg and has a velocity of 10 m/s, what is the KE? 20 J 500 J 500 j 50 j
The top of a ladder slides down a vertical wall at a rate of 0.375 m/s. At the moment when the bottom of the ladder is 3 m from the wall, it slides away from th
if x+y= 15, y+z=25, and x+z=20, what is the arithmetic mean of x,y, and z
Which description of the Freedman's Bureau is correct?   A. It represented former slaves who were suing their owners.   B. It arranged for former slaves
Which relationship describes angles 1 and 2? Select each correct answer. complementary angles supplementary angles vertical angles adjacent angl
Please help with these question.
A package contains three types of bagels, plain, wheat, and sesame. The weight of the plain bagels is 1 2/3 pounds. The weight of the wheat bagels is 2 5/6 poun