mariabeltranbeltran5
mariabeltranbeltran5 mariabeltranbeltran5
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

ITS ME AGAIN AND I NEED HELP AGAIN PLZ AND THX

ITS ME AGAIN AND I NEED HELP AGAIN PLZ AND THX class=

Respuesta :

Rhonamoffat2706
Rhonamoffat2706 Rhonamoffat2706
  • 09-02-2021

Answer:

$44.10

Step-by-step explanation:

$8.40÷2= $4.20 for 1 pound of ground beef

so:

10.5 x $4.20= $44.10

hope that helped :)

Answer Link

Otras preguntas

Which does not show a direct variation between x and y
What are the least common multiple for one fourth and two thirds
Gary is 3 years older than twice the age of his sister (Elena) __________. Which shows an equation for this situation A) G=6E B) G=2E+3 C) E=3G+2 D) G=3G+2
If it takes 2 years for 3,000 people to build a boat, how long would it take 2 people?
What are four factors that can make up your physical environment?
Simplify 12a-(6a+a)=
Eight friends attend a read-a-thon. they take turns reading for a total 3 hours. if each friend reads for the same amount of timeˏ what fraction of an hour doe
Ball 1, with a mass of 10kg, is moving to the right at 20m/s. Ball 2 is moving to the left at 20 m/s. Upon collision, ball 2 comes to a standstill, and ball 1 m
Simplify 12a-(6a+a)=
anna bakes 12 blueberry muffins, 20 bran muffins, and 8 apple muffins. what percent of the muffins are blueberry?