globglobglabglab globglobglabglab
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

If waffles are $3 a piece, how much would it cost for 26 waffles?



Respuesta :

SliceyGreen
SliceyGreen SliceyGreen
  • 09-02-2021
It will cost atleast 78 dollars
Answer Link
Аноним Аноним
  • 09-02-2021

$78.00

Hope this helps! Good luck. :D

Answer Link

Otras preguntas

A proposed design of the green section is shown. 4ft 11ft 18ft 7ft What is the are of the green section in square feet
A doctor detects an irregularity in the first part of the heartbeat. Where would the abnormality occur that would cause this irregularity? • Valve between the l
what is the difference between a teepee a pueblo and a longhouse
If 10% of a number is 16, find 5% of that number.
Select the correct answer. As an artist, you want to discuss the work you are planning to do with a curator of an art gallery. Which agreement would you request
Who runs the Web? Who controls all these protocols? Who's in charge of all this?
What is the alternative hypothesis, ha, for this situation?
How does the motif in this passage connect to the central idea? the blood motif suggests that revenge will lead to violence and death. the letter motif reminds
(t2+6t+10)/(t+4) Divide using long division
Which would be the closest antonym for the word menace, as it is used above? A. Necessity B. Aid C. Burden D. Responsibility SUBMIT