pleasehelpmetogetago pleasehelpmetogetago
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bella goes to the store and spends 10 dollars . she spends all her money buying 0.25 candy.How much candy does she buy?

Respuesta :

divergentgirl102
divergentgirl102 divergentgirl102
  • 08-02-2021

Answer:

40 candies

Step-by-step explanation:

0.25 x 4= 1.00

0.25 x 40= 10.00

Answer Link

Otras preguntas

I have 4 sides and 4 vertices,what am I
HELP+EXPLAIN PLEASE Describe how a sarcodine, such as amoeba, gets food.
Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours
How has technology affected human population growth?
Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours
HELP PLEASE!!! Is the following sentence true or false? Flagellates living in symbiosis always harm the animal in which they live.
Why did the Spanish government decide to expand its lands in North America?
What country did Marco Polo sail for?
In the book night, compare how other boys treat their fathers with Eliezer's treatment of his own father.
What does drainage basin mean in Social Studies?