leobottinger454 leobottinger454
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for 3.88 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost?

Respuesta :

266197reee 266197reee
  • 08-02-2021

Answer:

It is 41 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of these would be the best example of unbalanced forces? A) A dog runs at a constant velocity. B) You stand very still during the National Anthem. C) A
Daniel buys one bond each with a par value of $1,000 from Grath Oil, Ombor Medical Supplies, and Dwyn Horticulture. Grath Oil bonds are selling at 120.514, Ombo
A small publishing company is planning to publish a new book. The production costs will include one-time fixed costs (such as editing) and variable costs (such
Find the ratio in simplest form
can anyone help me with this last problem
The blank form of city government merges executive and legislative function in a single group of officials
Andrew makes $6 an hour plus $9 an hour for every hour of overtime. Overtime hours are any hours more than 40 hours for the week.Create an equation that shows t
what action will result in a product with new chemical properties
PLEASE HELP ME!!!! I WILL MARK BRAINLIEST!!!!!!!
How would you describe nomadic people?