jery12689 jery12689
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

a pound of candy cost $22.44 what is the cost of one pound

Respuesta :

kauna55
kauna55 kauna55
  • 11-01-2021

Answer:

a pound of candy already means one pound of candy

Answer Link
jameelahbrownart
jameelahbrownart jameelahbrownart
  • 11-01-2021

Answer:

$22.44

Step-by-step explanation:

A pound=1 pound.

Therefore, A pound (which is $22.44)= 1 pound.

Answer Link

Otras preguntas

Plz help me with these I don’t get it
NEED HELP ASAP!!!!!!!!Segment GH is congruent to segment AG. Which conclusion can be made based on the given conditions? Segment EG is congruent to segment GD.
What quantity will correctly complete the formula? arc length = ?/360circumference
I need to know the answer
Which inequality statement best represents the graph below? Please help, I can’t find a tutorial online anywhere, if along with the answer you could show how yo
What were some advantages and disadvantages of industrialization?
In a survey asking 1200 students what they did on winter vacation, the following results were found: 45% visited family and 270 had family visit them. The remai
What were some advantages and disadvantages of industrialization?
if a little girl has 43 water bottles and 4 friends how much do each person get
after the battle of bunker hill, general Howe and the british