xiomarag7087
xiomarag7087 xiomarag7087
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with my math work there is 2 parts please help
Ayannah bought 4 bags of dog food for $36.
(A) How much money did she spend per bag of dog food?
(B) How much money would 14 bags of dog food cost?

Respuesta :

cooldud92
cooldud92 cooldud92
  • 11-01-2021

Answer:  1#- 9 and  2# 126

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4(2y + 7) - (y +13) = -20
Bidi bidi bom bom Bidi bidi bom bom Bidi bidi bidi bidi bom bom Bidi bidi bidi bidi bom bom
Which policy do public agencies and officials enforce to promote health and well-being? b. enforcng safe food handling practics at home c. overseeing the prper
Is anyone good at writing? If you are plz help me with the question below. How does the impact that the 16th Street Baptist Church bombing church had on people
What impact do you think the 19th amendment have on politics in America?
WHO WANTS SOOO MUCH POINTS
A scale model of a boat is 6 inches long. The actual boat is 42 feet long. Which statement(s) are true??
Anyone asap please I have 10minsss​
Evaluate the expression shown. What is the quotient?
For every pound a company spends on advertising, it spends 51 pence on its website. Express the amount spent on advertising to its website as a ratio in its si