PanPeanut
PanPeanut PanPeanut
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which brand of rice is the better buy? Explain your reasoning.

Brand A: 12 ounces of rice for $2.24

Brand B: 18 ounces of rice for $3.19​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2021

Answer: omg im pan too!!!!!!! and the answer is b cause u get more

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!! Please?
HERE. TAKE MY POINTS! (Also be one of the first 2 or else you cant get it. it's just the way this website is. ;-;)
Private property is anything not owned by?
can someone explain? thankyou
matt and anglela have 40$ together angela has 5more$ than matt how much money does matt have
is it A or B right answer get brainiest​
How much force is needed to accelerate a 1000-kg car at a rate of 3 m/s2? a 1003 N b 0.003 N c 3000 N d 333.3 N
b) How does adaptation affect the survival of a species? Why?
Read the ad of the furniture store "La ideal" and decide whether each statement below is Cierto - True or Falso - False. "En nuestra tienda estás con amigos. Te
Question 2 Find the Total Surface Area and volume of the prism below. Round to the nearest hundredth, if necessary. 8 cm 16 cm 18 cm cm squared Total Surface Ar