HEYYOU144
HEYYOU144 HEYYOU144
  • 10-01-2021
  • Mathematics
contestada

A three-pack of sponges costs $3.21. What is the cost per sponge

Respuesta :

AnnaSchuchardt22
AnnaSchuchardt22 AnnaSchuchardt22
  • 10-01-2021

Answer:

0.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help algebra question!!!!
I am stuck on this please help
Regular aerobic exercise gives an individual more endurance" is a sentence that shows cause and effect. Which word indicates the cause?
Solve the formula A = lw for l.
Which weak acid would be best to use when preparing a buffer solution with a ph of 9.20?
22 What are the 4 inequality signs? Symbol Description in words
What would it be I’m confused
the claim is that the portion of peas with yellow pods is equal to.25 or 25%. the sample statistics from one experiment include 580 peas with 176 of them having
I need help on this question
Scores from an exam are normally distributed with a mean of 85 and a standard deviation of 5. Suppose 188 students take the exam. About how many would receive a