YoHelper
YoHelper YoHelper
  • 09-01-2021
  • Mathematics
contestada

$2.70 for 15 ounces please help asap

Respuesta :

paugomez1814
paugomez1814 paugomez1814
  • 09-01-2021

Answer:

0.18 cents per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A train takes ms eaddy 200 miles north and 150 miles south. The total trip took 3.5 hours what was the average velocity of the train in MPG?
When you use your senses to obtain information you make this A. Experiment B. Chemistry C. Matter D. Observation
which number is equal to its addtive inverse
The study of all chemicals containing carbon 1. Applied Chemistry 2. Bio Chemistry 3. Organic Chemistry 4. Inorganic Chemistry
Provide three unique examples of polynomials of varying degree and classification. State the classification and degree of each. (ie. 3x3+2y2x2 classification: b
An old woman joined a kilomater dash sprint and felt very exhausted afterwards. How did the old woman affect her heart rate?
How Many Eiffel Towers Are There?
A pulley with a radius of 8 inches rotates three times every five seconds. Find the angular velocity of the pulley in radians/sec (round to the nearest hundredt
When you use your senses to obtain information you make this A. Experiment B. Chemistry C. Matter D. Observation
humans are protected from sone infections by specialized cells which produce chemicals that