pcarter4587 pcarter4587
  • 09-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jack bought snacks for his team's practice. He bought a bag of chips for $3.46 and a 4-pack of juice bottles. The total cost before tax was $13.30. How much was each bottle of juice?

Respuesta :

cabhagwvgshshhshsvg
cabhagwvgshshhshsvg cabhagwvgshshhshsvg
  • 09-01-2021
$2.46 hope this helps
Answer Link
pjmspeaches
pjmspeaches pjmspeaches
  • 09-01-2021
answer : it’s 2.46 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Even if I have use bidmas I'm still confuse with this equation (-7i)(2+i)+(2i)(-7i)
the product of three and a squared number is twice the sum of the number and four
what does 'don't sweat the small stuff' mean?
What is the bending of a wave around a barrier?
a 2.5 kg table can hold kg of weight. what is its structural efficiency?
find the zeroes of the polynomial f(x)=4√3x²+5x-2√3,and verify the relationship between the zeroes and its co-efficients
The volume of a sphere is found using the formula . If the volume of a sphere is 36 , what is the radius, in feet?
Solve the equation y=7x-5
Simplify (1/x+1)+(1/x-1). Is it 2/xsquared minus 1
why isn't moon shadows entire family in the us