andrewsarvia4 andrewsarvia4
  • 09-01-2021
  • Mathematics
contestada

At the corner market it costs $4.32 for a dozen apples. How much would it cost if I bought five apples?

Respuesta :

brooke96988
brooke96988 brooke96988
  • 09-01-2021

Answer:

so do $4.32 divided that by 12 and you will get a new number and then you take ur new number and times that by 5.

Answer Link

Otras preguntas

What criticisms are made of investigate journalism
The two types of area networks mentioned in the text are _____. a) wide and narrow b) wide and local c) local and remote d)public and private
According to goffman, whom are we sending to prison and simultaneously, what else are we ‘saddling' these people with?
An ant travels 75cm in 5 s. What was the ants speed
Which of these should a teenager consume every day? A. A variety of vegetables B. A variety of candies C. A variety of sandwiches D. A variety of meats
I need help understanding these kinds of problems, they don't make sense at all to me
angle a and angle b are complementary angles. angle a measures 67 degrees. what is the measure of angle b?
-8 - 3x - 3x = 56. What does X equal?
Which number logically follows this series 4 6 9 6 14 6?
only right answers plzz