Lilruss271 Lilruss271
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

unit rate for $128 for food for 16 dogs please its friday i need this

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 08-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Unit rate = 128 ÷ 16 = 8$

Answer Link
loveadrianao14
loveadrianao14 loveadrianao14
  • 08-01-2021

Answer:

$8 if it's wrong i'm sorry.

Answer Link

Otras preguntas

How are California roads related to it’s physical features?
3p -3= 8p+5 need help please
A car travels 100 m while decelerating to 8 m/s in 5 s. initial speed is 32 b) What was it's acceleration?
PLEASE HELP MEH I NEED THIS HELP PLSSSSSSSSSSSSS
Enter the number that makes the equation true 2 7/8+1 4/5=__ +1 32/40​
What is a postindustrial society based on? A. Specialization O B. Information C. Technology D. All of the above
What is the radius of a circle with an area that is three times its circumference
como formo oraciones con sentido completo de la fabula el leon y el gusano​
i need some help please! im not sure if its irrational! will mark brainliest!
what do you think of the importance of looking back?