lyilahburke57
lyilahburke57 lyilahburke57
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

7 kg of apples cost $14. How much would 41 kg cost?
pls help me

Respuesta :

jdju920
jdju920 jdju920
  • 08-01-2021

Answer:

41 kg of apples would cost $82.

Step-by-step explanation:

41 kg divided by 7 kg is 5.85714285714. 5.85714285714 multiplied by $14 is $82.

Answer Link

Otras preguntas

G(x)=4x^2+1 What’s the answer
PLEASE ANSWER ASAP FOR BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cultural pressure to stay married is always good for families? True or false ? Plz help!
Expand. Your answer should be a polynomial in standard form. p (p2-p-1) = Stuck? Watch a video or use a hint.​
The table shows the amount of red paint that can be added to different amounts of white paint while making a custom paint color
On comparing the ratios of the coefficients, find out whether the pair of equations x – 2y =0 and 3x + 4y -20 =0 is consistent or inconsistent.​
Please help me Write a paragraph that explains how the siege of the capitol can be attributed (at least in part) to social media. In your paragraph, address ea
What type of evidence should a scientist use when wanting to report their conclusion when conducting a controlled experiment?
What decimal represents 1/4
PLEASE HELP FOR BRAINLIEST