urielcapelle urielcapelle
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

James can buy 12muffins for $9.60 or 3 muffins for $2.70. Which is the better deal?

Respuesta :

jordansassnett jordansassnett
  • 08-01-2021

Answer:

12 muffins for $9.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

8. (03.03 LC) Empareja la descripción con la frase correcta. Match the description with the phrase. (4 points) 1. un poco a. Se usa para referir a dos cosas o d
A plane is flying at a rate of 350 miles per hour. After an 8-hour flight, the plane is at its destination. How far did the plane fly?
Joe ate 1/2 of a pound of peanuts in 1/3 of an hour. At that rate, how many pounds of peanuts will he eat in 1 hour? How many pounds will he eat in 2 1/2 hours?
Pls HURRY!!! Which human body systems interact with the reproductive system to synthesize and transport reproductive hormones within the human body
Acute triangle Klm is shown Which could be the measure of25 2348 degrees
Which option is an example of a physical property? pH toxicity rusting ability state of matter
Which section of the function is decreasing? (4 points) A graph is shown. Segment A is a horizontal line beginning at the y-axis. Segment B moves upward. Segmen
mixtures can be uniform(called _____________) an are known as solutions
do the equations 1/5x +2=6 and 1/5(x+2) = 6 repersent the same situation? explain.
(help its due in 40 minutes) value of x is the value of the expression 5x - 1 a prime number? what is x HELP PLEASE!!!!