vivian102027 vivian102027
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you divide 5.36 by 20 oz?

Respuesta :

tagoddard
tagoddard tagoddard
  • 08-01-2021

Answer:

$0.27 per oz

I hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Why can’t you do -7 divided by 0
How are melting and carving ice sculptures both examples of physical changes ?
A fast-food restaurant sells hamburgers and chicken sandwiches. On a typical weekday the demand for hamburgers is normally distributed with mean 313 and standar
I need help on both of them pls help me...
Which continent is pictured in the map as number 3?
Cho started out with one small cupcake shop. Her business has grown so much that she now has two other shops across town. Cho has found that having three locati
Joshua find the perimeter of the following composite figure composed of a square and right triangle so that a braid may be cut to install around its outer edge.
Pre-historic paintings were found inside the caves
9. how do sister chromatids compare to each other?
A student conducts an experimenting to test how the temperature of a ball affects its bounce height. The same ball is used for each test, and the ball is droppe