hoppe25 hoppe25
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

Unit rate: $46 for 5 toys

Respuesta :

kaybee8 kaybee8
  • 08-01-2021
$9.20, divided 45 by 5 you get 9.2 since this is money you add a 0
Answer Link

Otras preguntas

circle P has radius 10cm. two perpendicular radii are drawn, and a smaller circle is drawn tangent to both radii and tha larger circle.  What is the radius of t
Anybody good at analogies?
Rick has a collection of 6 vide games. He lets his best friend borrow 2/6 of his video game collection. Write two fractions equivalent to this number. Explain h
What was president Truman's chief priority in using the atomic bomb against japan
can a trapezoid have four obtuse angles
can a trapezoid have four obtuse angles
______________ was a Baptist minister from Atlanta whose stirring speeches and belief in the power of nonviolence shaped the course of the national Civil Rights
What is a multiplier and a divisor
What restriction does the Constitution place on bails, fines, and punishments?
What is a lunar eclipse?