s9235082
s9235082 s9235082
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

Susie's bakery is having a sale on all cookies. The bakery is offering a sale pack of 4 cookies for $2.80. What is the unit price of a cookie within the sale pack?

Respuesta :

27boychookanastasiya
27boychookanastasiya 27boychookanastasiya
  • 08-01-2021

Answer:

$11.02

Step-by-step explanation:

Im pretty sure this is right, srry if its not.

Answer Link

Otras preguntas

How to you solve 7 7/10- 3 4/5
how many 2/3 are in 6
Dictionaries are influential in standardizing the language.true or false
For a Saturday matinee, adult tickets cost $7.50 and kids under 12 pay only $5.00. If 70 tickets are sold for a total of $450, how many of the tickets were ad
what are the configurations of personal computers?
why does your eyes burn
how many 2/3 are in 6
If there are 4 boys and 2 girls in a family, what is the ratio of boys in the family to children in the family?
List three ways governments could pay for the war. (Civil War)
A 21 inch piece of steel is cut into three pieces so that the second piece is twice as long as the first, the third piece is 3 inches more than three times the