superiortoxic superiortoxic
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 juice boxes cost 4.20 how much do 15 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-01-2021

Answer:

5.25

Step-by-step explanation:

4.20 ÷ 12 = 0.35

0.35 x 15 = 5.25

Answer Link

Otras preguntas

A given line has the equation 2x 12y = −1. what is the equation, in slope-intercept form, of the line that is perpendicular to the given line and passes through
a neuron dna exists within its
a player has 31 hits in 117 times at bat. write the player's batting average as a decimal. round to the nearest thousandth
In a aquatic food web which organism would get its energy directly from the sun?
Jen bought 5 cds for $57.50 what is the unit price?
In fruit flies, straight wings are dominant and curly wings are recessive. what will the generations look like? assume that mendel’s method of crossing two true
Which of the following statements is true active voice is direct, natural, and forceful. passive voice makes army writing a clear and direct communication.activ
can u do this math plzs help
From the balanced chemical equations listed below, which equation best expresses the following word equation: Hydrogen gas plus oxygen gas yields water vapor p
A bakery uses 10 4/5 ounces of icing for every 1/4 of a cake.what is the unit rate in ounces of icing per cake