amaylaarzusiano
amaylaarzusiano amaylaarzusiano
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

If you have 12 donuts for $5.40, what is the cost of one donut

Respuesta :

robsan04
robsan04 robsan04
  • 08-01-2021

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

you have to divide 5.40 by 12

Answer Link
aaliyahsaldana7 aaliyahsaldana7
  • 08-01-2021
0.45

because 12 divided by 5.40 = 0.45
Answer Link

Otras preguntas

An essay stating and supporting an opinion or position is O an argumentative essay. O a descriptive essay. O an informative essay. O anarrative essay.
wyatt used 12 centimeters of tape to wrap 6 presents . who much tape will wyatt need in all if he has to wrap 10 presents ?
what factor has the biggest impact on credit score
[tex]r = \frac{a { }^{2} + 2a - 7 }{ \sqrt{a} } [/tex]differentiate this using the quotient rule ​
960 meters in 15 seconds.
Which sequence of transformations proves that shape one is similar to shape two
A cylinder has a diameter of 7 and height of 10.4 . What is its total surface area to two decimal places
Find the product of the expression: (3x^2) (5x^8) (6x^5)
please how is this solved please​
What is the solution for x divided by 9>4