TinyTerabyte
TinyTerabyte TinyTerabyte
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

please help me find each unit price

please help me find each unit price class=

Respuesta :

baseballfool77777
baseballfool77777 baseballfool77777
  • 07-01-2021

Answer:

13.$1 per 2 pounds (1/2)

14.$3 per 10 ounces (3/10)

15.$3 per 5 pens (3/5)

16.$12 per 1 book (1/2)

17.$7 per 1 shirt (7/1)

18.$7 per 5 tapes (1/2)

Step-by-step explanation:

Please give me brainliest I really want to rank up.

Answer Link

Otras preguntas

Can u guys answer these 2 questions pls
5 ratio 4 = 35 ratio x​
to what temperature must a given mass of nitrogen at zero degrees be heated so both its volume and pressure will be doubled​
g Mason Company paid its annual property taxes of $240,000 on February 15, 20X9. Mason also anticipates that its annual repairs expense for 20X9 will be $1,200,
Simplify the following expression. (75x - 67y) - (47x + 15y)
In Senegal, why is there a special celebration on the seventh day after a child is born? This is the first day the mother is allowed to hold her child. The infa
percentage of carbon in urea
Pls help Q16 thx guys
Ahmad the trainer has two solo workout plans that he offers his clients: Plan A and Plan B. Each client does either one or the other (not both). On Monday there
a leverThe mechanical advantageadvantage ofis 4. what does it mean 2​