dhdhdhfhdjjdhd dhdhdhfhdjjdhd
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Hello! I was wondering if you could help me? It’s 6th grade math. :-)
4th question: 5 boxes of Cheerios cost $17.50

Hello I was wondering if you could help me Its 6th grade math 4th question 5 boxes of Cheerios cost 1750 class=

Respuesta :

ninahatehomeworks
ninahatehomeworks ninahatehomeworks
  • 07-01-2021

Answer:

1. 72,0:3=2,40

2. 4,50:6=0,75

3. 14,76:12=1,23

4. 17,50:5=3,50

hope it helped :-)

Answer Link

Otras preguntas

Consider x=h(y,z)x=h(y,z) as a parametrized surface in the natural way. write the equation of the tangent plane to the surface at the point (3,0,3)(3,0,3) given
What is the length of this line? 30 POINTS!!
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! The results of a survey indicate that between 76% and 84% of the season ticket holders are satisfied with thei
what is the area of a rectangle that has side lengths of 3/4 yard and 3/5 yard
What statement does the author make to emphasize that graffiti art is considered vandalism? A. One style is called “wildstyle”—it is calligraphy-like writin
Which is true about the emancipation proclamation? A) it freed enslaved people in the border states B) Lincoln agreed to issue it despite his belief that slave
why did native americans fight american forces in the northwest territory
According to the chart, what was the immediate cause for the increased demand for mass entertainment activities?
Find the area of the trapezoid by decomposing it into other shapes. A) 60 cm2 B) 69 cm2 C) 84 cm2 D) 99 cm2
Nadia's productivity at work is being hurt due to the large quantity of unwanted e-mail she receives. What steps can she take to reduce the amount of e-mail she