BlanketSquid847
BlanketSquid847 BlanketSquid847
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Background
Layout-
Theme
Testos
2
Freda bought 6 gallons of gasoline for $19.14
What was the unit price of this gasoline?

Respuesta :

ifx
ifx ifx
  • 07-01-2021
$3.19 for each gallon.
Answer Link

Otras preguntas

What sound customization option would you use in Scratch to simulate a sound happening in a large, empty room (like a theater)? louder reverse echo slower
Harper Motors sells 32 cars per month at an average price of $24,360. The carrying cost per car is $144 and the fixed order cost is $687. How many orders should
i just want to know how did you get that number
Where did the first human cities show up? South Africa Mesopotamia Peru Denmark
How do you detect house fire??
QUICK PLEASE! THIS IS DUE AT 6 P.M! 2x^2 ÷ 27
Can some help me i don't understand how to do this math!!
Simplify (y²z⁴)³ and explain answer
ou dissolve a 2.50 g penny in 50.0 mL of HNO3. After reacting overnight, you dilute the blue solution to a volume of 100 ml. You test a sample of this solution,
Which bits of the address would be used in the tag, index and offset in a two-way set associative cache with 1-word blocks and a total capacity of 512 words