trinityelliott8
trinityelliott8 trinityelliott8
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

How much would your total be if you bought 5 lbs of apples
and 4 lbs of oranges?

Respuesta :

maslee0654
maslee0654 maslee0654
  • 07-01-2021

Answer:

So apples would cost $2.95 and oranges would cost $1.92 then you would add those two together to get $4.87.

Step-by-step explanation:

Apples you  would do 0.52×5 and get $2.95 and for oranges you  would do 0.48×4 to get $1.92, then you just add the two numbers together.  

Answer Link

Otras preguntas

What is the product of -5x2y4 and -8x6y4?
What is a motherboard?
All of the following could be considered product enhancements at a sporting or entertainment event EXCEPT ?
when a andle burns both physical change and chemical change take place how
Solve for x: 5 − (x + 5) > −2(x + 4)
In this concept from “the first snowfall” by james russell lowell, which lines contain figurative language?
Need help finding the length of AC
What are the products of transcription​
Which of the following is most likely to improve one's social health?
Write the digits for the following number in Spanish. veinte -