andreadmh
andreadmh andreadmh
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-yard roll of string costs $1.53. What is the unit price?

Respuesta :

AribAlam
AribAlam AribAlam
  • 07-01-2021
$0.17 for every yard of string
Answer Link

Otras preguntas

what is the meaning of personality​
What advice does the servant give Sir Gawain?
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP i Will MAke U A BRiNLESIT
What are supertonic tritones cadences
A survey asked 615 males and females whether they had a television in their bedroom. Of the 375 males, 298 said they had a television in their bedroom. Of the 2
3. We are the new generation of South Africa. Essay
“You only live once” is a saying that has been around for over a century, but Drake is responsible for its popularity today. While it’s hard to argue with the l
PLS PLS PLS PLS HELPPPP
8 out of 32 is same as?? Please tell me solution with all steps ​
37) One - fifth of a number minus 4 gives 3. Find which of the following is that number. * 20 25 35