Mayholly10 Mayholly10
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p. How much do 942 units cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-01-2021

Answer:

Answer: Cost of 1 unit = 14 p Cost of 942 unit = 14 × 942 == 13,188 p

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

when males reach a certain age the body begins the process of puberty how does the body control this process?
the speed thing above the chart, Ya pretend that is not there
three civil rights leaders were murdered during a voter registration campaign in mississippi known as the a. freedom summerb. selma marchesc. march on washingto
What kind of love is Burn's expressing in the theme of "A Red, Red Rose?"
What is the circumference and area of a circle with a radius of 4 meters? Round your answer to the nearest tenth. Circumference: m Area: m2 (Use 3.14 for Pi.)
What was the first capital of Paraguay?
NECESITO UN RESUMEN DE LOS SECTORES POPULARES EN LA SOCIEDAD MUNDIAL PORFAVOR​
Water is supplied to us in __ forms. One Three Five Many
Given an equation in vertex form how would you determine which way the graph is opening?
During what musical period did composers perfect and standardize the concerto