blxssomselfcxre
blxssomselfcxre blxssomselfcxre
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

Matt paid $18.64 for 4 pounds of cashews. How much would he pay if he purchased 6 pounds of cashews?

Respuesta :

Ummyeasuhh Ummyeasuhh
  • 07-01-2021
18.64 divided by 2 is the cost for 2 pounds

so 9.32 is 2 pounds plus 18.64 for 4 pounds

$27.96 for 6 pounds
Answer Link
mariiwts mariiwts
  • 07-01-2021
Matt paid $18.64 for 4 pounds of cashews. How much would he pay if he purchased 6 pounds of cashews?

Answer-32.62
Answer Link

Otras preguntas

What is answer to this its my home work
Prove that's the decimal number 9.86 is a rational by finding its fractional form
The widespread use of computers has led to a national concern over a. increased pollution of the environment. b. guarding the right to privacy. c. protection of
Which religious group in the U.S. has the largest following?
Read this sentence from the passage: Now the trumpet summons us again—not as a call to bear arms, though arms we need; not as a call to battle, though embattled
Solve for x. 2x-4/10 = 2x/20
how many 2 inch segments are there in 12 ft
measurement for 4th grade
Quan bought 8.6 meters of fabric. How many centimeters of fabric did he buy
What is the story about pandora box?