201105360
201105360 201105360
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

You can purchase 3 pounds of apples for $10.17. How much would 10 pounds cost?

Respuesta :

pranathikalkura2
pranathikalkura2 pranathikalkura2
  • 06-01-2021

Answer:

the answer is $33.9

Answer Link
avelazquez31
avelazquez31 avelazquez31
  • 06-01-2021

Answer:3.39

Step-by-step explanation: what you do is you divide 10.17 and 3 and it will give you 3.39

Answer Link

Otras preguntas

Select the best transition to show contrast. a. as well as b. similarly c. however d. at the same time
List 6 external parts or peripheral of a computer system difference between input and output.
Solve the system, using substitution. 3a-b= 11, 2a+3b=0.
SOLVE FOR X. logx=log(x+5)-log 2
To skate at Roller Heaven, each person must pay a membership fee (m) and a fee for each session f. . Art attended five sessions and paid $25 in all. Later, whe
One bag of rice that weighs 3.5 pounds will have enough rice if a recipe calls for 54 ounces of rice. (1 pound = 16 ounces)
33/7 as a mixed number
What role, if any, do you think the government should play in regulating advertising aimed at children? Explain.
Maya and Sally were the two finalists in a singing competition. The person with the most votes from the audience was chosen as the winner. Sally received 25% of
Evaluate the expression 7x2y, when x = 3 and y = 4. ^ The 2 is too the power of whatever x is.