bsbm1975
bsbm1975 bsbm1975
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

Tina pays $45.50 for 10 boxes of wheat crackers. What is the unit price? *

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 06-01-2021

Unit price = total price / quantity

Unit price = 45.50 / 10

Unit price = $4.55

Answer Link
tammesheialucas tammesheialucas
  • 08-01-2021

Answer:

$4.55 because I look it up

Answer Link

Otras preguntas

Discuss how Christianity contains mythic elements. For more information, read this article on Christianity and mythology. Since Christianity has mythic elements
Within the book where Psalm 100 is found, ________ psalms precede Psalm 100. nineteen ten seven
I’m confused HELP pls
Which part of project management involves determining the required materials? (5 points) Money Resources Scope Time
27: Problem 27.50 INTRO:(Figure 1) shows two very large slabs of metal that are parallel and distance l apart. The top and bottom surface of each slab has surfa
Write a linear function for the values given in the table below
Briefly, explain how Tiktaalik could have existed in this Canadian environment.
Write the coordinates of the vertices after a translation 1 unit down.
Find the Average Rate of Change of the graph over the interval -4 < x < 5
2 points of the water molecule are the paired ______ and _______ electrons from the oxygen atom and ________ electron from each H atom The other 2 points of the