donterajasmin226 donterajasmin226
  • 06-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are selling for $0.85 a pound. Milan spent $9.86 on bananas. How many pounds of bananas did Milan buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-01-2021

Answer:

11.6 lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link
kylaannbobo19
kylaannbobo19 kylaannbobo19
  • 06-01-2021

Answer:    is 11.6 lb.

Step-by-step explanation:

because if you multiply 11.6 by 0.85 you get 9.86

Answer Link

Otras preguntas

What is the range of the given function? {(-2,0), (-4,-3),(2,-9),(0,5),(-5,7)
Explain how environmental problems can be local regional or global. Give one example of each
When an attacker uses a boot disk to gain access to a user's computer which type of password attack are they using?
A person feels well rested during the day, does not have burning sensations in the stomach, and is experiencing a great deal of stress. if you are told this per
Any point outside a contour line is a _____ elevation than the contour line.
Which of the following is an example of practicing patriotism in America? A. serving in the armed forces B. honoring your father and mother C. learning to pilo
Which is not a reason for forming a political action committee?
Which of these symptoms might be confused with conditions caused by chronic use of cocaine? Check all that apply.nausea -chest pain -sore throat -lack of appeti
Solve for x. x4≥−8 1. x≤−2 2. x≥−32 3. x≥−2 4. x≤−32
what is the distance between -3 and 1 on the number line