iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why was Botticelli important to the Renaissance?​
If a firm adopts a production process that is costly in order to reduce pollution, the result is
Is pursued primarily by manufacturing firms and ________ is employed primarily by service firms?
Meryl needs to cut down 10.5 trees for every 5 cabins she builds. how many trees will she need to cut down if she builds 7 cabins? ​
78.2 times 10 to the fourth power in standard form
liam deposits $2400 into an account that earns 8.3% interest compounded quarterly. how much money will liam have in 5 years.
A bag of trail mix weighs 2 lb. By weight, 18% is oats.
Which type of galaxy has a central bar of stars instead of a rounded core? A. spiral B. irregular C. elliptical D. barred spiral
When your ask the question, are there many dead links on the page? Which aspect of the web resource are you evaluating
Family is a term that is difficult to define. when studying sociology it is important to remember that: