EnnyAB EnnyAB
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Eliza purchased 5 balls of yarn for $5.35 and 9 jars of glue for $3.45 each. What was the total cost? please round it to the nearest hundredth qwq

Respuesta :

ImafanofEDSHEERAN
ImafanofEDSHEERAN ImafanofEDSHEERAN
  • 10-12-2020

Step-by-step explanation:

8.8

Just add $5.35 and $3.45!

Answer Link

Otras preguntas

The sum of a number x and 4 equals 12
Vreau o descriere despre un palat urgent
What are the things that ebb and flow? a. tides c. his possessions b. life events d. actions
what factors led to the french and indian war
Suppose Serena invests the $2,500 for 3 years and earns $255.What was the rate of interest?
How does carrying capacity affect k-strategist?
what type of molecule stores the main source of energy use by animals?
Which sentence uses commas correctly? Lisa you should have finished, your homework before going, to the park. Lisa, you should have finished your homework, befo
Salt marshes are located
Explain the process of the digestive system in a short paragraph