jaceya111 jaceya111
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada


A pack of 8 smiley stickers cost $9.60. What is the unit price?

Respuesta :

yasmitadp yasmitadp
  • 10-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Unit price = 9.60/8 = $1.2

Answer Link
zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 10-12-2020

Answer:

The unit price is $1.20

Step-by-step explanation:

All you have to do is divide 9.60 into 8

9.60 divided by 8=1.2

Answer Link

Otras preguntas

whats a warm color and cool color
What is the surface are of this Triangular Pyramid?
Figured it out, thank you!
A spinner has 5 equally sized sections, 3 of which are gray and 2 of which are blue. The spinner is spun twice. What is the probability that the first spin land
City Cab Taxi charges a $2.95 flat rate for a ride in the cab in addition to that they charge $0.50 per mile Katie has no more than $25 to spend on a ride at mo
who is responsible for the national curriculum in Vietnam
58,300 meters to kilometers. Round to the appropriate number of significant digits.
HELLPPPPPPPPPPP The graphs of functions f(x) and g(x) = f(x)+k The value of k is ____?
Why did a lot of violence happen between the workers in the union? - On Gilded Age​
0.5 : 3 (ratio) in its simplest form