daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

In chapter 12 of the book of Exodus, God gave Moses some specifications for the celebration of the Passover. Name three of these specifications.
Is 1.403 bigger than 1.4
The analogy for allow is permit,What is the ANALOGY for FIND ?
The analogy for allow is permit,What is the ANALOGY for FIND ?
If a 1000. ml of linseed oil has a mass of 929 g, what is the density of the oil
What is the scientific notation of 0.0008331
What is the scientific notation of 0.0008331
What is a real world situation for the expression b less than 17?
What r three rectangles with an area of 300 square feet?
What r three rectangles with an area of 300 square feet?