Tiee1 Tiee1
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for 2.56. What is the price per round of the grapes ?

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 10-12-2020
2.56/3.2 = 0.8
Answer: $0.80 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What is an example of Party Practices?
Order of operations- usually, one egg is released each month during a female's reproductive years. If menstruation begins at 12 years of age and ends at 50 year
What is an example of Party Practices?
The coordinates of the focus of the parabola −0.25x2 = y − 2 are:A. (0, 6) B. (0, 1) C. (0, −2) D. (0, 3 )
What is a multiplier and a divisor
The coordinates of the focus of the parabola −0.25x2 = y − 2 are:A. (0, 6) B. (0, 1) C. (0, −2) D. (0, 3 )
Which of the following reasons complete the proof in the picture below A.definition of complementary B.substitution property of equality C.definition of suppl
A pencil box and a notebook together cost $6.28 the notebook cost $0.70 more than the pencil box . How much does the notebook cost?
What is nationalism? In what ways can it both foster and work against unity within a nation-state?
______________ was a Baptist minister from Atlanta whose stirring speeches and belief in the power of nonviolence shaped the course of the national Civil Rights