Rubycartersa
Rubycartersa
10-12-2020
Mathematics
contestada
PLEASE HELP!!!!!!! Also explain!
Respuesta :
mcgeecharlie
mcgeecharlie
10-12-2020
It’s 135 and the explanation is because if you divided the 150 and 90 and add the 20 that’s 135
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Culinary 1 questions Does anyone know? Please help ASAP Thank youuuuu! <3
Which of the following arguments uses logical fallacy?
what is the mass number in atomic mass units of an atom with 14 protons, 14 electrons, and 16 neutrons
this is for all of my points plss help
If sheena buys 5 bags of apples that cost for $12.25, what is the unit price for the apples
includes websites that encourage interaction and connection among people, businesses, and organizations.
how to solve 1.x^2+x-3 2.x^2-2x+1 3.3x+4 4.-4x-8 5.2x^2+3x+8
What happens to the respiratory system as it ages?
This is a mathematical sentence written with a greater than,a less than sign,or not a equal to sign
The last four sentences of the speech (beginning "Now is the time...") demonstrate which rhetorical device? A) parallelism B) restatement C) rhetorical question