asandoval0001
asandoval0001 asandoval0001
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 scarves is $61.25. What is the unit price?

Respuesta :

nwdiwdjafkqfj nwdiwdjafkqfj
  • 10-12-2020
the unit price for one is $12.25
Answer Link
tatyanaalvarez808 tatyanaalvarez808
  • 10-12-2020
$12.25

Explanation : all you have to do is divid $61.25 and 5 it will give you $12.25
Answer Link

Otras preguntas

what is the distance between two consecutive points in phase on a wave called?
Sally is $3.95 in dimes and quarters that shows the total 23 coins how many times does she have and how many quarters does she have
3 ( 2m - 1 ) - 5m ≤ -1 Please help
h = -4.9t +27t +2.4 ( h is in meters ) For how long is the balloon more than 3m high?
what is the greatest perimeter of a rectangle with an area of 39 ft.²
x^2+y^2-6x+16y-152=0
what is the shortest carbohydrate
Describe the amount of time needed for ecosystem recovery
On the occasion corresponding to this four years ago all thoughts were anxiously directed to an impending civil war. All dreaded it, all sought to avert it. Whi
During the Enlightenment era, what did both ancients and moderns believe was a dependable guide to human thinking?A. reasonB. emotionC. conformityD. money