zariyahjpowell70 zariyahjpowell70
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate $2.99 for 14 lb

Respuesta :

kemyiabaker
kemyiabaker kemyiabaker
  • 10-12-2020
$0.21 per lb if this helped please like my comment <3
Answer Link

Otras preguntas

Where did the Parsley Massacre occur? a. Hispaniola b. Cuba c. Jamaica d. Brazil
Did amphibians evolve from reptiles?
Jane pulled weeds in the garden 7 times. She was paid $5 each time she pulled weeds for less than 1 hour and $6 each time she pulled weeds for more than 1 hour.
In the poem "God's Grandeur," we find the words reck and rod. By analysis we can determine that the word rod probably comes from the Bible and means a. a princ
A wheel has a radius of 15 cm. Approximately how far does it travel in 4 revolutions? A. 188.4 cm B. 94.2 cm C. 47.1 cm D. 376.8 cm
Explain how to find which is great 1/4 of 12 or 1/2 of 12.
find the solution for ×/2+2=10
What is preventive maintenance?
A system of signs that represent ideas is a(n)
A lung disease that Johnny Appleseed died from