Whatdym
Whatdym Whatdym
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

at a deli counter, someone bought 1.6 pounds of ham for 14.50. How much will it cost per one pound

Respuesta :

Ditipatel Ditipatel
  • 09-12-2020

Answer:

approx. 9.06 for one pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help me with this pls
Which theme is best shown in this passage from My Antonia? Those girls had grown up in the first bitter-hard times, and had got little schooling themselves. But
. Find the slope of the line containing the points (3,-7) and (4,-9).
The number of yodelers is twice the number of xylophones, how do I write this in a equation ?
Rich bought 5 cupcakes and one pie. He knows his total bill is $13.14 and knows the pie was $6.89. How much is the cost of one cupcake?
I NEED HELP WIT QUESTION THREE
Please help if you know Spanish! Conjuga el verbo superar en el pretérito Lissy _________ Yo ___________ Tú y yo _____________ Juan y Luis ______________ Tú __
how does Mr. Mead's interaction with the police car contribute to the plot of the story.
Federalism- The sharing power;; Bill of Rights- A series of changes;; Seperation of Powers- A condition Congressional committees are an important part of the wo
6(x+-2) please help me asap, thank you!