nis9gvep8a nis9gvep8a
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 5 pound Cartoon Clementine oranges is priced at $4.30 what is the price per pound of Clementine oranges

Respuesta :

jamesrileymcintosh
jamesrileymcintosh jamesrileymcintosh
  • 09-12-2020

Answer:

The answer to your question is 0.86.

Step-by-step explanation:

Answer Link
iq3uebaygh iq3uebaygh
  • 09-12-2020
The answer to your question is 0.86
Answer Link

Otras preguntas

In what phase of meiosis are tetrads separated as homologous chromosomes are pulled to opposite poles of the cell
A 3 letter word that means "a dance you do when happy"
What benefits can be derived from consuming blueberries, nuts, spinach, oats, and beans?
Heather finished a race in 58.4 seconds, which was 2.6 seconds less than her practice time. Write and solve an equation to find Heather's practice time. Show th
Can someone summarize the technique of gel electrophoresis in one or two sentences?
which climate zone has the highest average temperatures?
Examples of Idioms in true grit
a 5 letter word that means removing hair?what is the word
What is the difference between an autotroph and heterotroph? include an example if each.
If cos θ = 7/25, use the Pythagorean Identity to find tan θ.7/2424/2524/725/24explain why please