thereobtainable thereobtainable
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

Seven pounds of grapes cost $10.43. How much would 4 pounds cost?​

Respuesta :

travisbull
travisbull travisbull
  • 05-01-2021

Answer:

5.96

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does the medium affect the behavior of a wave I need help plz
How is the berries of a mountain ash, the helicopter seeds of maples and linden trees, the parachute seeds of the cottonwood tree, and the acorn seed of the oak
When to use mental math?
The media include all forms of mass communication, including television, newspapers, magazines, and the Internet. Please select the best answer from the choic
~~~30 POINTS!!!!! WILL CHOOSE BRAINLIEST ANSWER!!!! <3 <3<3<3~~~ 4. Mr. Bernard wants to put a small display table in the front of the restaurant fe
What was built during the Mughal rule of India? the Silver Pavilion. the Taj Mahal. the Dome of the Rock. the Eiffel tower.
Ice melting a. physical b. chemical
What is sales account?
use the method to write the perfect square integers between 1 and 80 inclusive
find the product 5^56 × 5^22 × 5^-96