kierzzzbruh kierzzzbruh
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

I
If 3 lb. of candy cost $20. 25, how much
would 1 lb. of candy cost?
HELP

Respuesta :

tp11939617
tp11939617 tp11939617
  • 09-12-2020

Answer:

1lb would be 6.75 because you need to divide 20.25 by 3 lb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Pls heeeeeeeeeeelllllllllllllllllpppppp
Roosting areas in buildings of any height are the fundamental niche of species 1. 2. interspecific competition between the two bat species occurs because both s
Please select the word from the list that best fits the definition a cloud that forms near the ground
When he looked up again he did not know how much time had passed, but now there was a gang fight on the rockpile. Dozens of boys fought each other in the harsh
Q # 13 please Graph the image. of AMOP for the translation
What is the name of the map maker who, according to some, gave Venezuela its name? Salvador Dali Christopher Colombus Amerigo Vespucci Leonardo Da Vinci
A bag of rice weights 3.18 lbs find its mass in kilograms
Q # 7.Write a congruence statement for the pair of triangles
True or false diabetes can contribute to gum disease
Roosting areas in buildings of any height are the fundamental niche of species 1. 2. interspecific competition between the two bat species occurs because both s