yepitsgenelleslife12
yepitsgenelleslife12 yepitsgenelleslife12
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPPP!!!!

Find the Unit Rate (How much will it cost for 1 candy cane) if it cost $4.79 for 35
candy canes. Explain how you found your answer. *
i need the answer please !!

HELPPPP Find the Unit Rate How much will it cost for 1 candy cane if it cost 479 for 35 candy canes Explain how you found your answer i need the answer please class=

Respuesta :

mendezelizabeth20208 mendezelizabeth20208
  • 09-12-2020
You divide per cost
Find how much it is for one
Answer Link

Otras preguntas

What number is 145% of 80?
What is the term for when a hacker calls a targeted user posing as technical support and asks the victim to divulge the account information so that immediate st
Find the product of the solutions of this equation 2x^2+26x+156=0
Please help. I WILL NAME A BRAINLIEST. Compare Gothic architecture to the architecture of Ancient Rome. What are the differences and similarities between the tw
How are parts of a solution mixed?
Glass measuring cups are available in all the following capacities EXCEPT A)1 B)4 C)6 D)8
10. Solve the system of equations 3y + 2z = 12 and y – z = 9. A. y = 6, z = –3 B. y = 24, z = 15 C. y = 6, z = 15 D. y = –6, z = 15
why did some states object to madison's virginia plan
this is not typically a question but i know that i really need so me help in writing plz help
how did the Mass Slaughter of Buffalo affect Native Americans in Texas A. they found new animals to hunt B they could not survive so they plan to war C they had