Christievt2020
Christievt2020 Christievt2020
  • 09-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION I NEEED HELP ASAPm

PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION I NEEED HELP ASAPm class=

Respuesta :

Toxoly
Toxoly Toxoly
  • 09-12-2020

Answer:

one pound is 4 dollars and 12 pounds would cost 48 dollars

Answer Link

Otras preguntas

In order to prove triangle similarity by AAA what does X have to equal?
I2. How many teachers are there in your school? How many male teachers and femaleteachers are there?I) Write the ratio of male teachers to the female teachers.i
At Hoffman's Bike Rentals, it costs $27 to rent a bike for 5 hours. How many hours of bike use does a customer get per dollar?
now this is truly confusing pleases help possibly?
What makes DC different from other cities/states , politicaly
write 4 equivalent expressions for: 64x + 80
Amanda spun the spinner 40 times and the results are listed below. Determine the theoretical and experimental probabilities of the spinner landing on a prime nu
Mhanifa can you please help? Look at the picture attached. I will mark brainliest!
Explain why some teens in the U.S. Are taking the federal government to court. Be sure to include important details about the case. Next, explain whether or not
How does Gibbs free energy predict spontaneity? O A. If AG > 0, the reactigais spontaneous. B. If AG = 0, the reaction is spontaneous. C. If AG < 0, the r